ΕΡΑ ΣΠΟΡ

a

Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2019

Α’ ΕΘΝΙΚΗ (ΓΥΝΑΙΚΩΝ): Γιάννενα-Αβαντίδες 2-2

Οι Αβαντίδες αναδείχτηκαν ισόπαλες στα Γιάννενα με αντίπαλο την τοπική ομάδα, για την τρίτη αγωνιστική της Α’ Εθνικής.
Η ομάδα της Χαλκίδας άνοιξε το σκορ στο ένατο λεπτό με γκολ της Γιαμαλή, ενώ στο 17′ τα Γιάννενα -
που έχασαν πέναλτι με την Κατσικά στο 12′- ισοφάρισαν στο 17′ με την Καραγιαννίδου. Στο ξεκίνημα της επανάληψης οι γηπεδούχες ολοκλήρωσαν την ανατροπή με γκολ της Ζαχαράτου, όμως οι Αβαντίδες κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 60ο λεπτό, με την Μυρτολλάρι να διαμορφώνει το τελικό 2-2.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φίτσας (Πρέβεζας-Λευκάδας)/Κέφης (Πρέβεζας-Λευκάδας)-Ράπτης (Πρέβεζας-Λευκάδας).
ΓΚΟΛ: 17′ Καραγιαννίδου, 46′ Ζαχαράτου-9′ Γιαμαλή, 60′ Μυρτολλάρι.
Αβαντίδες (Γιώργος Νίκας): Νταβαντζή, Νεοφύτου, Δάρλα, Αυλωναρίτη, Γαγάρα, Τσαραντάνη, Μυρτολλάρι, Γιαμαλή (50′ Ασημώνη), Χριστοφορίδη, Κόλλια, Νίκα.