ΕΡΑ ΣΠΟΡ

a

Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2019

Απόλλων Ερέτριας-Μακρυκάπα 1-3

Οι Μεσσαπιώτες πέρασαν νικηφόρα με 3-1 από την έδρα του Απόλλωνα με εκτελεστή τον Παναγιώτη Καραντάκη.
Στο πρώτο 20λεπτο το ματς ήταν ισορροπημένο, χωρίς καμία από τις δύο ομάδες να μπορεί να επιβάλει πλήρως τον ρυθμό της.

Το τέμπο ήταν χαμηλό και οι ομάδες χωρίς ένταση στο επιθετικό κομμάτι.
Στο 24′ ο ο Σιδερης βρήκε το Καραντάκη αυτός νίκησε στην κόντρα τον Ερμή Τόρα και με πλασε στην κενή εστία έκανε το 0-1 για την Μακρυκάπα.
Στο 47′ του α’ ημιχρόνου  ο Μουτουσίδης έκανε ένα μακρινό ακίνδυνο πλασαριστό σουτ κακή εκτίμηση της φάσης από τον Δρενάφτση η μπάλα περνάει την γραμμή και 1-1 για τον Απόλλωνα Ερέτριας.
Στο β' ημίχρονο ο Καραντάκης είχε κι άλλη σφαίρα στη γεμιστήρα. Στο 56' βρέθηκε στην αντίπαλη περιοχή (προηγήθηκε ...τσαφ στην άμυνα) και μετά από ατομική ενέργεια που άδειασε τον αντίπαλό του, ζύγισε το σουτ και έστειλε την μπάλα στη γωνία για το 1-2.
Στο 95′ ο Σακκάς φεύγει στην κόντρα και με ψύχραιμο πλάσε κάνει το 1-3 που ήταν και τοπ τελικό αποτέλεσμα του αγώνα
Διαιτησία: Βελέντζας, Κωνστάντιος - Σέρρας.

Απόλλων Ερέτριας(Αντ.Τσαραντάνης): Τόρα, Καραμπέτσος, Ζαχαρόπουλος, Σμπιλήρης, Μπισμπικόπουλος, Ευγενίου (53′ Σταματάκος), Κικίδης (89′ Συκάς), Αντζέλι, Μπασούκος, Μουτουσίδης, Πετράκης (53′ Ρούσσος).
Μακρυκάπα(Κιαπέκος/Θαλάσσης): Δρενάφτσης, Δ. Χασάνδρας, Χρ. Χασάνδρας, Κουτσαυλής, Πουρνής, Μπασινάς, Γκίκας, Στούπας (56′ Σακκάς), Τσούτσης (87′ Λέκκας), Σίδερης (91′ Ιωαν. Καρκαλής), Καραντάκης.