ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ-ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ 2-3 (ΚΥΠΕΛΛΟ)

Η εικόνα ίσως περιέχει: 11 άτομα, παιδί και υπαίθριες δραστηριότητες
Η εικόνα ίσως περιέχει: 11 άτομα, , τα οποία χαμογελούν, υπαίθριες δραστηριότητες
Η εικόνα ίσως περιέχει: 5 άτομα, άτομα στέκονται και υπαίθριες δραστηριότητες
Η Δροσιά επικράτησε στον Βατώντα του τοπικού Αστέρα με 3-2 και προκρίθηκε στην τρίτη φάση του κυπέλλου Εύβοιας ‘Νίκος Δαφνής’.
Ο ΑΠΚΟ άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βαρσαμά και στο τέταρτο λεπτό της επανάληψης ο Χ. Ελευθερίου
διπλασίασε τα γκολ των φιλοξενούμενων. Ο Δεληγιάννης έκανε το 0-3 στο 68′, ενώ στη συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν ν’ αντιδράσουν και έτσι κατάφεραν αρχικά να μειώσουν στο 75′ σε 1-3 με τέρμα του Γ. Μπίτσου και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Κατσαρής διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κηρύκος/Νικολάου Γ.-Μαρίνος
ΓΚΟΛ: 75′ Γ. Μπίτσος, 90’+ Κατσαρής-20′ Βαρσαμάς, 49′ Χ. Ελευθερίου, 68′ Δεληγιάννης.
Αστέρας Βατώντα (Δημήτρης Λύκος): Γαλάνης, Δάβρης (55′ Μάτιας), Σκούρος, Γ. Μπίτσος, Γ. Κατόλης, Σεϊτης, Α. Κατόλης (75′ Μπασώτης), Μεϊμέτης, Σ. Μπίτσος, Μπασινάς (52′ Κατσαρής), Σαρρής (59′ Καράμπελας).
Δροσιά (Ντράγκαν Κνέζεβιτς): Οικονομίδης, Τζαφέρος, Σεϊνταράσι, Φρυγανάς, Κνέζεβιτς, Ζαχαριάς, Αγγελάτος (64′ Δεληγιάννης), Άλκο (81′ Τζαφέρης), Χ. Ελευθερίου (76′ Δεληγιάννης), Βαρσαμάς, Αργυρός.