ΕΡΑ ΣΠΟΡ

a

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2019

ΟΠΑ ΑΙΔΗΨΟΥ-ΕΝΩΣΗ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 1-3 (ΚΥΠΕΛΛΟ)

Ενας 16χρονος που μπήκε αλλαγή στον αγώνα καθάρισε για την Ενωση Ιστιαίας που κέρδισε στην Αιδηψό με 3-1 τον ΟΠΑ και πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.
Η Ιστιαία επικράτησε στην Αιδηψό της ΟΠΑ με 3-1 και προκρίθηκε στην τρίτη φάση του κυπέλλου Εύβοιας ‘Νίκος Δαφνής’.

Η ‘Ένωση’ άνοιξε το σκορ στο 36′ με γκολ του Παπασταμούλου, όμως η νεανική ΟΠΑ (ξεκίνησε τον αγώνα με οχτώ ποδοσφαιριστές κάτω των 18 ετών) κατάφερε να ισοφαρίσει επτά λεπτά μετά με τέρμα του Αρετσίνη. Στη συνέχεια το παιχνίδι συνέχισε να είναι αμφίρροπο, ενώ τελικά η Ιστιαία έφτασε στη νίκη-πρόκριση με πρωταγωνιστή τον Στεργίου, που σημείωσε δύο γκολ στα τελευταία λεπτά.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριάκος/Αντωνίου Κ.-Αντωνίου Γ.
ΓΚΟΛ: 43′ Αρετσίνης-36′ Παπασταμούλος, 84′ & 90′ Στεργίου.
ΟΠΑ Αιδηψού (Γιώργος Δημητρίου): Καπόλος, Βούλγαρης, Γαλατσιάτος, Λαμπόπουλος, Γ.Α. Σουλιάδης (90′ Καππές), Λιάρος, Ουζούνογλου (32′ Μηλόπουλος λ.τ.), Γ.Κ. Σουλιάδης (73′ Φαράντος), Αρετσίνης, Πλαγκάι, Αναγνώστου (60′ Κατσαρός).
Ιστιαία (Δήμος Τσελίκας-Δημήτρης Ζουπανιώτης): Μουρίδης, Φώτου (90’+ Γερογεωργάκης), Μάχος, Αρσενόπουλος, Καλιβάτσι, Χονδρός (66′ Κουρομιχέλακης), Βασιλείου, Κάτσαρης (63′ Στεργίου), Παπασταμούλος, Γαβριήλ, Λυσσέας (90’+ Ψύλλος).