ΕΡΑ ΣΠΟΡ

a

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου 2019

ΔΥΣΤΟΣ-ΑΥΛΩΝΑΡΙ 1-4 (ΚΥΠΕΛΛΟ)

Με την πλάτη στον τοίχο βρέθηκε το Αυλωνάρι στον Δύστο, αλλά συνήλθε και καθάρισε την πρόκριση (στη β' φάση του Κυπέλλου Ευβοίας) στο β' ημίχρονο.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 στο 22' με γκολ του ΧαραλΜαστροκώστα, αλλά βέβαια το ματς είχε πολύ δρόμο μπροστά του.

Σχετικά γρήγορα έφερε το παιχνίδι στα ίσια το Αυλωνάρι, που ισοφάρισε σε 1-1 με γκολ του Μπράχα στο 31'.
Στο β' ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν άλλα τρία γκολ και έκαναν τη ζωή τους πιο άνετη.
Στο 50' ο Βασίλης Καρατζάς με πέναλτι έκανε το 1-2, ενώ στο 82' ο Πέππας, στην πρώτη του επίσημη εμφάνιση με τη φανέλα του Αυλωναρίου, βρήκε δίχτυα κι έκανε το 1-3.
Το τελικό 1-4 έγραψε στο 87' ο Καράπας.

Διαιτησία: Παπακυριάκος, Τσιφλάκος - Σέρρας.

ΑΟ ΔΥΣΤΟΥ (Παναγιώτης Ηλίας): Ν. Σίμωσης, Τριανταφύλλου, Μπόκαρης, Τσάλλας, Χαρ. Μαστροκώστας, Γ. Πηλιχός (85′ Νικολάου), Ράπτης (85′ Μάλλιος), Πιλάτης, Ιω. Σίμωσης, Κιούσης, Παγώνης.

ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (Βαγγέλης Ντόβολης): Γ. Κότσαρης (87′ Ν. Κούκης), Γ. Κούκης (68′ Καράπας), Μακρυνικόλας, Καρατζάς, Βαγγ. Κοκκάλας, Φωτιάς, Γ. Κοκκάλας, Πέππας, Μπράχα, Θαν. Μακρής (75′ Παππάς), Μανδράκας (83′ Γ. Καρλής).